Rozwód, rozstanie to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć, które budzi dużo sprzecznych emocji. Doświadczenie rozwodu, rozstania często pozostawia ślady przez długie lata. Zależy to od wielu czynników takich jak przyczyny rozstania, sposób zakończenia relacji, konflikty, kompromisy, rozstrzygnięcie sytuacji majątkowej, czy ustalenie kontaktów w przypadku posiadania przez parę dzieci. Na to nakładają się osobiste historie, wczesne doświadczenia, sposób przeżywania, radzenia sobie z trudnościami, schematy zachowań oraz myśli i przekonania.

Zazwyczaj końcowy etap, a więc rozpad rodziny, poprzedzony jest okresem napięć, wzajemnych walk, czasem utrudnianiem sobie życia. Dezorganizacja może występować na wszystkich poziomach życia. Od tego momentu wszyscy członkowie, muszą zmienić dotychczasowy styl życia, przejąć na siebie nowe obowiązki, zaakceptować odmienny sposób egzystencji. Wsparcie w sytuacji okołorozwodowej jest nieocenione, potrzebne i wartościowe. Pozwala lepiej poradzić sobie z trudnościami, omówić alternatywne sposoby radzenia sobie, wypłakać żal, wygadać złość, ułagodzić lęk, stworzyć nowy plan na przyszłość.

Jeśli doświadczasz tych wszystkich trudności, nie wiesz co dalej, cierpisz z powodu  lęku, poczucia bezradności, smutku, rozpaczy, odczuwasz wzmożoną złość lub w ogóle nie potrafisz jej poczuć, obwiniasz siebie lub świat, nie wiesz jak stworzyć dalszy plan na życie, zachęcamy Cię do udziału w grupie wsparcia. Grupa da Ci oparcie, siłę do przeżycia tego, co Cię spotkało w najlepszy dla Ciebie sposób, wysłucha, podzieli się z Tobą doświadczeniem, a poszczególni jej członkowie opowiedzą Ci, jak sami radzą sobie ze swoimi przeżyciami. Grupa wsparcia pokaże Ci że nie jesteś sam.

 

Termin pierwszego spotkania: Po zebraniu się minimalnej liczby chętnych zostanie wyznaczony termin pierwszego spotkania. Spotkania będą odbywać się w małej grupie, raz w tygodniu, we wtorki w godz. 19.15-20.45.

Grupa jest otwarta, można do niej dołączyć w każdej chwili.

 

Prowadzący: psycholog i psychoterapeuta Kamila Biernacka-Nowak

Koszt jednego spotkania wynosi 60 zł (płatne za miesiąc z góry). Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne. Koszt konsultacji wynosi 100 zł.

Zapisy i informacje: info@wgp.org.pl lub pod numerem telefonu 022 402 88 89

Miejsce: Spotkania odbywać się będą w siedzibie Warszawskiej Grupy Psychologicznej przy ul. Czerskiej 18 lok. 130 (VI klatka VII piętro) w Warszawie

 

poradnik_logotyp

Grupa wsparcia dla osób rozstających się i po rozstaniu
Tagi: